KİBRİT Alternate Text

Sertab Erener hastalığını ilk kez anlattı

Sertab Erener hastalığını ilk kez anlattı

Sertap Erener önceki akşam Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda konser verdi. Müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatan Erener, yıllarca mücalede ettiği hastalığını da ilk kez anlattı.

Önceki gün Harbiye Açıkhava Sahnesi'nde konser veren 46 yaşındaki Sertab Erener, yıllar önce Sezen Aksu’nun vokalistiyken mücadele ettiği hastalığını ilk kez anlattı.

 

Sertab Erener o zor günlerini şu şekilde anlattı:

 

"'Sakin Ol' albümünün fotoğraf çekimiydi. Şöyle bir zorluğu vardı, ben hastaneden çıkıp bu fotoğraf çekimine gittim. Çünkü kolittim. Yıllarca hiç geçmedi. Her seferinde daha da artarak hastanelere yattım. Çok bela bir hastalıktır. Ne öldürür ne güldürür derler. İyileşemedim. Sonra kalın bağırsağımın hepsini aldılar Amerika'da, çöpe attılar. İnce bağırsakla yaşıyorum şimdi. O yüzden sağlığa fazla takığımdır. Yediğime içtiğime çok dikkat ederim. Çekime gittiğimden bir gün önce Sezen hastaneye gelip 'Sertab bak şarkıların hepsi bitti. Vallahi çıkacaksın geleceksin ve biz bu albümü bitireceğiz" dedi. Sadece 'Yalnızlık Senfonisi' kalmıştı. Albüm bitemiyor, ben hastanedeyim çünkü. Öyle bir motivasyon oldu ki. Bazen insanlara gerçekten bir tokat gerekiyor. Çok zorlu bir dönemdi... Hayatta bir çok zorluklar yaşanıyor ama önemli olan küllerinden doğup, ayağa kalkmak bence."