KİBRİT Alternate Text

iPhone 11'in özellikleri neler? Fiyatı ne kadar?

iPhone 11'in özellikleri neler? Fiyatı ne kadar?

Apple’ın merakla beklenen telefonu iPhone 11 ABD’nin California eyaletinde bugün tanıtılacak. Binlerce teknoloji tutkununun heyecanla beklediği tanıtım sonrasında iPhone 11 fiyatı ve özellikleri de ortaya çıkmış olacak. Peki, iPhone 11 ile ilgili bugüne kadar hangi iddialar ortaya atıldı? İşte teknoloji dünyasında yer alan o bilgiler...

Independent gazetesinin haberine göre yeni telefon modellerinin isimleri iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max olacak.

Aynı habere göre yeni iPhone telefonlarda geniş açı fotoğraf ile video için kameralarda üçüncü bir sensör olacak; aynı zamanda video kalitesi artacak.

T3 teknoloji dergisi ise telefonlardaki yeni kameraların artırılmış gerçeklik uygulamalarıyla uyumlu olmasının beklendiğini aktardı.

Yeni telefonlarla gelecek olan işletim sistemi iOS 13'ün de telefonların performansını artırıcı özellikler taşıması bekleniyor.

Genel olarak yeni telefonların iPhone XS, XS Max ve XR modellerinden tasarım anlamında çok farklı olmayacağı öne sürülüyor. Böylece Apple üç yıl üst üste aynı tasarımda telefonları piyasaya sürmüş olacak.

Piyasaya çıkarılacak yeni ürünün bin dolar civarında olması bekleniyor. Türkiye’deki satış fiyatınınsa eklenen vergilerle birlikte yaklaşık 11 bin TL’ye yakın olacağı öngörülüyor.