KİBRİT Alternate Text

Duygun Yarvusat: Gerçekten organize işler oluyor

Duygun Yarvusat: Gerçekten organize işler oluyor

Galatasaray'ın eski başkanı Duygun Yarsuvat, Galatasaray’a organize işler düzenlendiğini ve Fatih Terim'in haklı olduğunu söyledi.

Galatasaray camiasının gündeminde Fatih Terim'in aldığı 4 maçlık ceza var. Eski başkanlardan Duygun Yarsuvat da konuyla ilgili Hürriyet Gazetesi’nden Ali Naci Küçük’e açıklamalarda bulundu.

 Yarsuvat, "Fatih Terim sonuna kadar haklı.  Gerçekten organize işler oluyor. Geçmişte de oldu. Hatırlayın geçen yılı; Moskova’da çok önemli bir Avrupa kupası maçına çıkacaktık. O karşılaşmadan 2 saat önce 17 kulübün açıklaması çıktı ortaya. Bunu yapanların kim olduğu da biliniyor. Rakip kulüp başkanları. Şimdi bu da organize bir ceza aslında." dedi.

Cezanın amacının Fenerbahçe derbisi öncesi Galatasaray’ı zora düşürmek olduğunu savunan Yarsuvat, "O kadar ayarlanarak bir ceza veriliyor ki, Fatih Terim, Fenerbahçe derbisinde cezalı duruma düşüyor. Yardımcısı Ümit Davala’nın cezası da Fenerbahçe maçından sonra bitiyor. Hedef Galatasaray’ı derbide zayıflatmak" diye konuştu.

Yarsuvat, TFF’nin sosyal medya hesabında cezanın saat 19.05’te duyurulması ile ilgili de, "Bilerek yapıldı ise, küçük oyunlar bunlar. TFF’nin ne demesini bekliyoruz ki; ‘Yanlışlıkla’ diyecek tabii ki. Bilerek yaptık diyecek hali yok ya! Bir kılıf uydurulacak" ifadelerini kullandı.